کد خبر: 99425

13/09/2017 09:54

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل:

دانشکده علوم پزشکی اردبیل از دانشکده‌های ممتاز کشور است

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل گفت: وجود رشته های پزشکی در این دانشکده و سابقه ۲۵ ساله آن در کشور، باعث شده دانشکده علوم پزشکی اردبیل جزو دانشکده‌های ممتاز دانشگاه آزاد اسلامی کشور محسوب شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد اردبیل، توکل موسی زاده معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل خاطرنشان کرد: رشته های پزشکی، علوم آزمایشگاهی، پرستاری و مامایی در دانشکده علوم پزشکی دایر بوده و در این دانشکده ۳۷۸ دانشجوی پزشکی، ۲۵۷ دانشجوی پرستاری، ۲۳۰ دانشجوی مامایی و ۱۵۴ دانشجوی علوم آزمایشگاهی مشغول تحصیل هستند.

وی بیان کرد: علاوه بر دانشکده علوم پزشکی، بیمارستان ۹۶ تختخوابی در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل به صورت مشترک با دانشگاه علوم پزشکی اردبیل مورد استفاده دانشجویان قرار می گیرد و همچنین این دانشکده دارای ۸ آزمایشگاه مجهز است.

موسی زاده بیان کرد: پروژه مهارت های بالینی در طبقه زیرین علوم پزشکی به مساحت ۲ هزارمترمربع و درمانگاه تخصصی دانشکده در ساختمانی به مساحت ۲ هزار مترمربع در مرکزشهر درحال راه اندازی است.

وی تصریح کرد: این دانشکده دارای ۳۶ عضو هیات علمی و متخصصان مجرب است که ۲۰ نفر اعضای هیات علمی در رشته پزشکی، ۱۱ نفرهیات علمی در رشته پرستاری و ۵ نفرهیات علمی در رشته علوم آزمایشگاهی را تشکیل می دهند و درجه علمی اساتید این دانشکده از مربی تا استاد تمام بوده که در این دانشگاه مشغول فعالیت هستند.

موسی زاده با اشاره به افتخارات دانشکده علوم پزشکی واحد اردبیل تشریح کرد: در طول ۲۵ سال این دانشکده پزشکان حاذقی تقدیم استان کرده و چندین بار به عنوان واحد نمونه کشوری انتخاب شده است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل اظهار کرد: هم اکنون درحال رایزنی برای افزایش رشته های زیر مجموعه پزشکی برای این دانشکده هستیم و امید است تا دو سال آینده رشته های این دانشکده دوبرابر شود که در همین راستا ساختمان نوساز دندان پزشکی در سایت شاهد دانشگاه آزاد اسلامی آماده بهره برداری است.