کد خبر: 124222

06/02/2019 09:21

رونمایی از تخت فلوروسکوپی در دانشگاه آزاد اسلامی دزفول

تخت فلوروسکوپی Arm-Table-C در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد دزفول، دکتر علی افروس سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول در مراسم رونمایی از تخت فلوروسکوپی Arm-Table-C گفت: این واحد دانشگاهی پیشرو در" اقتصاد دانش بنیان" است، به طوری که تا کنون هشت شرکت دانش بنیان را تحت پوشش خود قرار داده است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول خاطر نشان کرد: تخت فلوروسکوپی Arm-Table-C دومین تخت ساخته شده توسط حسین صاحبی بزاز از دانش آموختگان این واحد دانشگاهی است که این تخت ضد اشعه بوده و از چند زاویه مختلف عکسبرداری می کند.

دکتر افروس ادامه داد: تخت فلوروسکوپی محصولی کاملاً دانش بنیان بوده و اکثر قطعات مورد نیاز آن توسط اعضاء شرکت دانش بنیان پویا مکانیک صاحبی ساخته شده است.

حسین صاحبی بزاز سازنده تخت فلوروسکوپی Arm-Table-C گفت: تخت فلوروسکوپی Arm-Table-C با استفاده از اشعه ایکس نقاط شکسته شده بدن بیمار را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه تخت فلوروسکوپی مشابه داخلی ندارد، ادامه داد: بیشتر تخت های موجود وارداتی و محصول کشورهای همچون آلمان و انگلیس است. ساختار آن ها به گونه ای است که نمی توانند تمام بدن بیمار را پوشش دهند.

صاحبی بزاز تصریح کرد: این محصول به سفارش مرکز تحققیات پزشکی قانونی کل کشور، طراحی شده و چون در این مرکز تشریح اجساد صورت می گیرد، طبیعتاً آلودگی هایی نیز برای تخت خواهد داشت، بنابراین سعی شده تخت به گونه ای طراحی شود تا آلودگی ها را دفع کند.

وی ادامه داد: در گذشته حدود 60 درصد قطعات این تخت خریداری می شد، اما خوشبختانه امروز موفق به ساخت و تولید تمامی قطعات این تخت شدیم.

انتهای پیام/