مهندس بطحایی در مجتمع دخترانه سما واحد شیراز:

ایجاد مدارس دارالفنون در مجموعه سما گام بزرگی در راستای ارتقای تعلیم و تربیت است

تصویر مطلب ایجاد مدارس دارالفنون در مجموعه سما گام بزرگی در راستای ارتقای تعلیم و تربیت است
  • یکشنبه 29 دی 1398
  • 365
معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی با راه اندازی مدارس دارالفنون گام بزرگی در راستای ارتقای وضعیت تعلیم و تربیت در کشور بر می دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مهندس سیدمحمد بطحایی معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم افتتاح سالن اجتماعات مجتمع دخترانه سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز که به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شده است، گفت: دانش آموزان با دیدن نام این شهید بزرگوار بر سر در سالن اجتماعات توجه بیشتری به مباحث کلیدی همچون شهادت، مقاومت و ایثار می کنند.

مهندس بطحایی اظهار داشت: ما در مدارس سما به دنبال این موضوع هستیم تا فضایی سرشار از عشق به تحصیل در مدارس سما فراهم کنیم تا ترک مدرسه برای دانش آموزان سخت باشد. در این صورت است که می توانیم ادعا کنیم مدرسه ای در تراز انقلاب اسلامی و مفید برای تربیت نسل آینده ایران اسلامی راه اندازی کرده ایم.

وی با اشاره به کارکردهای مدارس دارالفنون خاطرنشان کرد: در این مدارس مهارت مبنای دروس بوده و رقابت در آن جایگاهی ندارد و دانش آموزان به صورت گروهی مورد تشویق یا تنبیه قرار می گیرند. این مدارس مربی محور بوده و یادگیری توسط خود دانش آموزان صورت می گیرد. دانش آموزان در کنار درس تمامی مهارت های زندگی را آموزش می بینند و آماده ورود به جامعه خواهند شد.

مهندس بطحایی تأکید کرد: نیازمند ایجاد فضایی که برای راه اندازی مدارس دارالفنون هستیم که متناسب با نیازهای دانش آموزان بوده و طراحی های هوشمندانه ای در این خصوص صورت گیرد.

معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: سیستم کاری مدارس دارالفنون به گونه ای است که برای دانش آموزان و اولیای آنها بسیار جذاب بوده و مورد استقبال عموم قرار خواهد گرفت.

وی ابراز امیدواری کرد سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین مجموعه مدارس غیردولتی کشور بتواند با راه اندازی مدارس دارالفنون گام بزرگی در راستای ارتقای وضعیت تعلیم و تربیت در کشور بردارد.

انتهای پیام/