با امضای تفاهم‌نامه صورت گرفت

توسعه همکاری‌های مشترک دانشگاه آزاد استان اصفهان و دانشگاه فرهنگیان استان

تصویر مطلب توسعه همکاری‌های مشترک دانشگاه آزاد استان اصفهان و دانشگاه فرهنگیان استان
  • یکشنبه 17 شهریور 1398
  • 258
به منظور گسترش همکاری های علمی، آموزشی و فناوری، دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و دانشگاه فرهنگیان این استان تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد اصفهان، دکتر حمیدرضا جوانمرد سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در جلسه مشترکی که به همین منظور در دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان تشکیل شده بود، ضمن عرض تسلیت ایام محرم و عاشورا و تاسوعای حسینی(ع) گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان از ۲۸ واحد و مرکز تشکیل شده و واحدهای اصفهان و نجف آباد با درجه جامع، در امور آموزشی و پژوهشی دارای ظرفیت‌های ویژه ای هستند و امیدواریم که امروز با این تفاهم‌نامه بتوانیم در زمینه استفاده از ظرفیت های طرفین گام های عملی برداریم.

وی اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان به عنوان واحد مرکز استان با برخورداری از 17 هزار و 400نفر دانشجو و ۳۴0 هیأت علمی و پیشتازی در تولید علم و فعالیت های دانش بنیان، واحد برتر، واحد پژوهش برتر و دانش بنیان برتر و دارای نشان استاد برتر کشور است.

وی افزود: در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) یک پژوهشگاه و 2 مرکز رشد برتر و 10 مرکز تحقیقاتی داریم و این آمادگی وجود دارد که دانشگاه آزاد اسلامی، این ظرفیت‌ها را با دانشگاه فرهنگیان به اشتراک بگذارد.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: یکی از مهم ترین مراکز تحقیقاتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان، مرکز تحقیقات بذر است و بذر هیبرید صیفی جات از مهم ترین تولیدات این مرکز است که برای اولین بار در کشور تولید شده و مرکز دیگر، مرکز تحقیقات بیابان زدایی است که محصول دانش بنیان مالچ رسی را تولید کرده است که در مهار ریزگردها کاربرد دارد و علاوه بر تطابق با شاخصه های زیست محیطی، از نظر اقتصادی بسیار ارزان تر از مالچ نفتی است.

دکتر جوانمرد در پایان با تأکید بر رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی بر دوره های مهارت محور، خواستار توسعه طرح‌های مشترک تحقیقاتی با رویکرد مسأله محوری با دانشگاه فرهنگیان شد.

لازم به ذکر است تفاهم نامه مشترک همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و دانشگاه فرهنگیان، در 7 ماده تنظیم شده و از مهمترین موضوعات این تفاهم‌ نامه، می‌توان به تسهیل استفاده از ظرفیت‌ها و موقعیت‌های علمی، همکاری در زمینه برگزاری همایش‌ها، انجام طرح‌های تحقیقاتی مشترک، تدوین و تبادل مدارک علمی، تبادل اعضای هیأت علمی، حمایت از پایان‌نامه‌ها، استفاده متقابل از کتابخانه‌ها و منابع علمی، بازدیدهای علمی و برگزاری دوره‌های مشترک دانش افزایی اشاره کرد.

انتهای پیام/