ساخت سه دستگاه توسط دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه

تصویر مطلب ساخت سه دستگاه توسط دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه
  • شنبه 16 شهریور 1398
  • 174
دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه موفق به ساخت سه دستگاه شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد کرمانشاه، افشین زین الدینی مدیر گروه مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه گفت: با همکاری دانشجویان گروه مهندسی مکانیک و راه اندازی واحد فناور ابر کامپیوتر موفق به ساخت دستگاه پرینتر سه بعدی، دستگاه تولید تخته پاک کن های مغناطیسی فوق سبک و دستگاه تولید کننده میلگردهای کامپوزیتی شدیم.

وی ضمن تأکید بر اهمیت کار گروهی دانشجویان و تأثیر آن در اشتغالزایی اظهار داشت: در غرب کشور هیچ شرکت یا مؤسسه ای که پرینتر سه بعدی تولید و محصولات آن را ارائه دهد، وجود ندارد. به دلیل 300 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق همچنین اقلیم کردستان و بازار مناسب کاری جهت فروش محصولات اقدام به راه اندازی واحد فناور کردیم.

مدیر گروه مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه با بیان اینکه جایگاه فعالیت دانش آموختگان رشته مهندسی مکانیک در کشور بسیار حائز اهمیت است، گفت: دانش آموختگان ما توانایی ساخت بسیاری از ابزار و مواد مختلف را دارند و تمام مواد اولیه مورد نیاز نیز در کشور وجود دارد، هر دانشجوی مهندسی مکانیک باید سازنده باشد و مطمئن باشند درآمدی مناسب نیز خواهند داشت.

وی درباره دستگاه پرینتر سه بعدی، گفت: با طراحی جدید و کد نویسی توسط دانشجویان رشته مهندسی مکانیک در حال حاضر یک نمونه از این پرینتر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه ساخته شده و قدرت تولید نمونه کاری تا ابعاد 20سانتی متر مکعب را دارد.

زین الدینی ادامه داد: دستگاه دیگری نیز در دست ساخت است و سرمایه گذار آن نیز مشخص شده که ابعاد آن یک متر و 60 سانتی متر مربع است که توانایی تولید نمونه کاری تا ابعاد یک متر مربع را دارد.

وی در مورد دستگاه تولید کننده تخته پاک کن مغناطیسی نیز افزود: این دستگاه، تخته پاک کن هایی سبک و بسیار کارا تولید می کند که بر خلاف تمامی تخته پاک کن های دیگر می توان بر روی آن هر نوع طرحی حتی لوگوی دانشگاه را چاپ کرد و تا کنون هیچ تیم دانشگاهی که محصولی برای خود داشته باشد در کشور وجود نداشته است. توانایی تولید این دستگاه 15 هزار تخته پاک کن در ماه است.

زین الدینی در مورد دستگاه تولید میلگرد کامپوزیتی نیز توضیحاتی ارائه داد و گفت: در سالهای اخیر در کشورهای پیشرفته بجای استفاده از فولاد، کامپوزیت جهت تولید میلگرد مورد استفاده قرار می گیرد، که در کشور ما نیز تنها یک شرکت تا کنون این کار را انجام داده است.

وی افزود: تولید این میلگرد در دستور کار دانشجویان مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه قرار گرفته است و از خصوصیات این میلگرد کم بودن چگالی تا یک پنجم فولاد است، عمر مفیدی 15 برابر بیشتر از عمر مفید فولاد، استحکام کششی در جهت الیاف 2 تا 3 برابر میلگرد فولادی است.

انتهای پیام/