تصویب 14 رشته جدید در  دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره)

تصویر مطلب تصویب 14 رشته جدید در  دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره)
  • چهارشنبه 13 شهریور 1398
  • 353
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری از تصویب 14 رشته جدید در مقاطع کارشناسی وکاردانی در این واحد دانشگاهی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری، دکتر امیر احمری نژاد معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری از تصویب 14 رشته جدید در مقاطع کارشناسی و کاردانی جهت نیمسال اول سال تحصیلی 99- 98 در این واحد دانشگاهی خبر داد و گفت: پذیرش در 3 رشته به صورت با آزمون و در 11 رشته بر اساس سوابق تحصیلی صورت خواهد گرفت.

دکتر احمری نژاد، با اشاره به اینکه سیاست های کلی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری در زمینه تصویب رشته ها بر اساس چشم‌انداز و استراتژی تدوین شده است، گفت: با احتساب این رشته ها تعداد رشته های دایر در این واحد دانشگاهی به بیش از 235 رشته تحصیلی افزایش یافته است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری خاطرنشان کرد: در سه رشته حقوق، مهندسی صنایع و نیز علوم و مهندسی صنایع غذایی پذیرش به صورت با آزمون صورت می گیرد که این کد رشته ها در تکمیل ظرفیت نیمسال جاری در سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: همچنین در 11 رشته دیگر پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) صورت خواهد گرفت که این رشته ها شامل مکانیسین ماشین های کشاورزی در مقطع کاردانی پیوسته، 4 رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته با عناوین مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، هنرهای تجسمی نقاشی و مهندسی اجرایی عمران و 6 رشته در مقطع کارشناسی پیوسته با عناوین علوم ارتباطات اجتماعی، مدیریت امور بانکی، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مطالعات خانواده، مهندسی خط و سازه‌های ریلی است.

دکتر احمری نژاد اظهار داشت: علاوه بر 14 رشته جدید ذکر شده در 5 رشته علوم تربیتی، مدیریت صنعتی، شیمی کاربردی، زیست شناسی گیاهی و مهندسی برق پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون)در هر دو دوره تمام وقت و پاره وقت انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام/