سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد

تشکیل کمیته مقابله با بحران و امدادرسانی به مناطق سیل زده

تصویر مطلب تشکیل کمیته مقابله با بحران و امدادرسانی به مناطق سیل زده
  • سه شنبه 6 فروردین 1398
  • 988
سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بعد از وقوع سیل بلافاصله کمیته مقابله با بحران در سازمان مرکزی این دانشگاه تشکیل شد و هم اکنون امدادرسانی به مناطق سیل زده در حال انجام است.

دکتر بیژن رنجبر سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی گفت: بعد از وقوع سیل بلافاصله کمیته مقابله با بحران در سازمان مرکزی این دانشگاه تشکیل شد و هم اکنون امدادرسانی به مناطق سیل زده در حال انجام است.

بیژن رنجبر افزود: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه اجتماعی است و با توجه به رویکرد جدید مدیریتی و اینکه این دانشگاه متعلق به مردم است و در خدمت مردم و جامعه باید باشد و با توجه به اتفاقات اخیر در نقاط مختلف کشور پا به پای دیگر نهادها و ارگان‌های کشور عکس العمل نشان داد.

وی گفت: با توجه به پیام حضرت آقا مبنی بر این که همه نهاد‌های لشکری، کشوری و عمومی باید پا به پای همدیگر عمل کنند و خدمت رسانی به مناطق سیل زده را انجام دهند دانشگاه آزاد اسلامی هم وظیفه خود دانسته تا در این راه کمک رسانی را انجام دهد.

قائم مقام رئیس دانشگاه در امور آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی افزود: پس از پیام ریاست محترم هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، جناب آقای دکتر ولایتی خطاب به ریاست محترم دانشگاه، جناب آقای دکتر طهرانچی، بلافاصله کمیته مقابله با بحران در سازمان مرکزی تشکیل شد و دستور رئیس دانشگاه به کلیه روسای استانی در خصوص به کارگیری ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های دانشگاه برای کمک‌رسانی و خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان ابلاغ شد و تمام روسای استانی و واحدهای دانشگاهی در حالت آماده‌باش برای مقابله با بحران‌های احتمالی حاصل از سیل و به ویژه کمک به استان‌های آسیب‌دیده قرار گرفتند.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در استان گلستان امداد رسانی در حال انجام است و کمیته مقابله با بحران در این استان نیز تشکیل شده است و اسکان اضطراری و تهیه روزانه حدود ۶۰۰ پرس غذای گرم و سرد روزانه و تهیه لوازم بهداشتی، آب معدنی و ... به صورت روزانه، جمع‌آوری، خرید و بسته‌بندی کمک‌های غیرنقدی، اعزام گروه‌های امدادگر دانشجویی به مناطق و هماهنگی کامل با مسئولین استان و سپاه شهرستان آق‌قلا جهت توزیع کمک‌های دانشگاهیان در حال انجام است. هم‌اکنون نماینده ریاست محترم دانشگاه جناب آقای مهندس موسوی، رئیس مرکز حراست دانشگاه جهت رصد اوضاع و هماهنگی با مسئولان دانشگاهی و استانی در منطقه حضور دارند.

وی گفت: در استان فارس نیز با توجه به اتفاقی که دیروز افتاد رئیس دانشگاه آزاد استان فعالانه در هماهنگی با مسئولانی استانی مشغول خدمت‌رسانی هستند و تا کنون حدود ۸۰۰ نفر اسکان اضطراری در واحد شیراز و حدود ۱۸۰ نفر در واحد لار را داشته‌اند.

وی در ادامه گفت: در سایر استان‌ها از جمله استان‌های لرستان، خوزستان، سیستات و بلوچستان و ... هماهنگی‌های لازم با مسئولین استان و ستاد مدیریت بحران جهت کمک‌رسانی و خدمات‌رسانی انجام شده است.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: تا ۱۶ فروردین اسکان اضطراری، امکانات خوابگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در اختیار سیل زدگان قرار می‌گیرد و رؤسای استانی هماهنگی‌های لازم برای امداد رسانی را انجام می‌دهند.

انتهای پیام/