دکتر علمایی:

واحد تهران جنوب در راستای تبدیل شدن به قطب انرژی و مواد گام بر می دارد

تصویر مطلب واحد تهران جنوب در راستای تبدیل شدن به قطب انرژی و مواد گام بر می دارد
  • دوشنبه 19 شهریور 1397
  • 393
رئیس واحد تهران جنوب گفت: این واحد دانشگاهی با برنامه ریزی های صورت گرفته و تلاشهای مستمر، در راستای تبدیل شدن به قطب انرژی و مواد گام بر می دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علمایی در آیین افتتاحیه مجتمع دانشگاهی علوم انسانی ولیعصر(عج) واحد تهران جنوب با ارائه گزارشی از فعالیتها و عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، گفت: این واحد در سال 1364 با 13 دانشکده افتتاح شد و خدمات زیادی به دانشجویان کشور داشته است.

وی با اشاره به تلاش های واحد تهران جنوب در راستای برنامه علمی انرژی و مواد، گفت: این واحد دارای 70 آزمایشگاه، 20 کارگاه و 5 مرکز تحقیقاتی است که قرار است در آینده به این تعداد افزوده شود. ما در حال تجهیز واحد تهران جنوب برای حرکت به سمت تبدیل به قطب انرژی و مواد هستیم.

رئیس واحد تهران جنوب با بیان اینکه مقرر شده در سال جاری جشنواره انرژی و مواد در این واحد دانشگاهی برگزار شود، گفت: این جشنواره از اتفاقات مهم این حوزه خواهد بود. راه اندازی حداقل دو مرکز تحقیقاتی در راستای مواد و انرژی نیز در دستور کار واحد تهران جنوب خواهد بود.

دکتر علمایی با اشاره به چشم انداز آینده واحد تهران جنوب، گفت: پیشتازی در زمینه های فنی و مهندسی در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی، تبدیل شدن به قطب علمی در رشته های فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی، تمرکز فعالیت دانشگاه بر گسترش کمی و کیفی تحصیلات تکمیلی، حضور فعال در مجامع بین المللی با ارائه دستاوردهای تراز اول جهانی و بین المللی و راه اندازی مراکز پژوهشی خودکفا جهت توسعه مناسبات علمی با سازمانها و مؤسسات علمی از جمله این چشم اندازها خواهد بود.

وی در ادامه به ارائه توضیحاتی در خصوص وضعیت واحد تهران جنوب در حوزه رباتیک، پژوهش، آموزش، اداری مالی، عمرانی، ورزشی و ... پرداخت.

انتهای پیام/