دکتر کلانتری در جمع دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی:

باید از ظرفیت نخبگان کشورهای اسلامی برای دستیابی به تمدن اسلامی استفاده شود

تصویر مطلب باید از ظرفیت نخبگان کشورهای اسلامی برای دستیابی به تمدن اسلامی استفاده شود
  • چهارشنبه 23 خرداد 1397
  • 350
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از دانشجویان غیرایرانی خواست با انجام فعالیت های فرهنگی، تجربیات مفیدی کسب کنند تا در کشور خود خدمات بیشتری داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در نخستین مراسم ضیافت افطاری دانشجویان غیرایرانی که عصر امروز در مسجد امام علی (ع) واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، ضمن خیرمقدم به دانشجویان، گفت: بسیار خوشحالیم که در چنین روزهای بابرکتی میزبان دانشجویان خارجی از کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق و لبنان هستیم.

وی با بیان اینکه حضور دانشجویان از کشورهای اسلامی فرصت مغتنمی برای کشور است، گفت: نگاه مدیران دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولان جمهوری اسلامی ایران این است که همه شما فرزندان امت اسلام هستید و همه ما عضو امت واحده اسلامی هستیم که در قرآن به عنوان امت وسط معرفی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین کلانتری ادامه داد: برای ما افتخار است که در محضر برادران و خواهران مسلمان شیعه و سنی هستیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بیش از هزار دانشجوی غیرایرانی در این مراسم ضیافت افطاری حضور دارند، خاطرنشان کرد: چندهزار دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند که امکانات ما اجازه نمی‌داد میزبان همه این عزیزان باشیم. امیدواریم در آینده بتوانیم نشستی با حضور چندهزار دانشجوی خارجی برگزار کنیم.

دکتر کلانتری خطاب به دانشجویان حاضر در این مراسم گفت: پیشنهاد بنده به شما این است که در کنار تحصیل علم با هماهنگی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، سلسله فعالیت های فرهنگی را آغاز کنید. زمانی که بنده در دانشگاه تهران بودم، دانشجویان افغانستانی جلسات فرهنگی متعددی به منظور بررسی مشکلات کشورشان برگزار و برای حل این مشکلات هم‌افزایی و همفکری می کردند.

وی با اشاره به اینکه لازم است از ظرفیت نخبگان کشورهای اسلامی برای دستیابی به تمدن اسلامی استفاده شود، افزود: این موضوع به نشاط دانشجویان و رشد فرهنگی آنها کمک می کند و دانشجویان می توانند تجربیات مفیدی کسب کنند تا زمانی که در موقعیت های مدیریتی قرار می گیرند، بتوانند خدمات بیشتری داشته باشند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: ما در قبال شما یک مسئولیت ویژه داریم و شما هم مسئولیت های ویژه ای دارید که از خداوند می خواهم به ما توفیق دهد که مسئولیت های خود را به خوبی انجام دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین کلانتری خاطرنشان کرد: در اسلام هیچ فرصتی را نباید از دست داد، چرا که لحظه به لحظه عمر ما نزد خداوند محاسبه می شود و باید از این فرصت برای تحصیل بیشتر علم و دانش استفاده کنید تا زمانی که به کشورتان بازمی‌گردید، به عنوان عضوی موثر فعالیت داشته باشید و بتوانید تمدن نوین اسلامی را در منطقه پایه‌گذاری کنید.

انتهای پیام/