دکتر فرهاد رهبر در جمع خبرنگاران مطرح کرد

تشریح جزئیات کامل انتقال دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز به «مجتمع سوهانک»

تصویر مطلب تشریح جزئیات کامل انتقال دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز به «مجتمع سوهانک»
  • چهارشنبه 23 خرداد 1397
  • 2889
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام خبر تحویل کامل مجتمع سوهانک به دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی، از انتقال دانشجویان 6 دانشکده این واحد از مهرماه سال جاری به این مجتمع خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مجتمع سوهانک و تحویل رسمی آن از کمیته امداد خمینی (ره) به دانشگاه آزاد اسلامی در جمع خبرنگاران، گفت: این مجتمع متعلق به کمیته امداد امام خمینی (ره) بود که از حدود 5 سال پیش مذاکراتی بین آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عنوان رئیس وقت هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و کمیته امداد آغاز شده بود که با توجه به قابلیت کاربری آموزشی، این مجتمع در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گیرد.

دکتر فرهاد رهبر ادامه داد: این توافقات بنا به دلایلی مسکوت مانده بود تا اینکه در دور جدید مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی، از حدود دو ماه پیش به دستور دکتر ولایتی به منظور رفاه حال دانشجویان که یک مرکز آموزشی در شأن دانشگاه آزاد اسلامی داشته باشند تا بتوانند علاوه بر فضای آموزشی مناسب، فضای رفاهی نیز داشته باشند، مذاکرات برای خرید این مجتمع از سر گرفته شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: پس از توافقات نهایی، از دو هفته قبل کمیته امداد امام خمینی(ره) و دانشگاه آزاد اسلامی به طور همزمان برای تحویل و تحول و شناسایی اموال تا امروز در این مجتمع حضور داشتند که امروز به صورت رسمی حراست کمیته امداد، مجتمع را به طور کامل به حراست دانشگاه آزاد اسلامی تحویل داد.

وی با بیان اینکه حدود 30 هزار دانشجو در 6 دانشکده واحد تهران مرکزی مستقر بودند، گفت: این دانشجویان در 12 ساختمان که در سطح شهر تهران پراکنده بود، تحصیل می کردند که البته این 12 ساختمان در شأن محیط دانشگاهی نبود.

دکتر فرهاد رهبر با بیان اینکه دانشکده هنر واحد تهران مرکزی به دلیل تجهیزات تخصصی مستقر در ساختمان فعلی این دانشکده، از مهرماه سال جاری به مجتمع سوهانک انتقال نخواهد یافت، گفت: دانشجویان سال دوم به بعد این دانشکده، امسال در دانشکده فعلی خود ادامه تحصیل خواهند داد و پس از استقرار تجهیزات مورد نیاز در مجتمع سوهانک، این دانشکده نیز منتقل خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به سوالی درخصوص رفت و آمد دانشجویان به این منطقه، گفت: مترو وسیله نقلیه مناسبی است که در نزدیکی مجتمع قرار دارد و دانشجویان می توانند از این وسیله نقلیه عمومی استفاده کنند. علاوه بر مترو، پارکینگ هایی نیز در جوار این مجتمع برای دانشجویانی که با وسیله نقلیه شخصی به دانشگاه رفت و آمد می کنند، در نظر گرفته شده است.

دکتر فرهاد رهبر با بیان اینکه دانشجویان واحد تهران مرکزی از مهرماه سال جاری به این مجتمع منتقل می شوند، گفت: حسن دیگری که این مجموعه دارد، این است که در این مجتمع فضای علمی و آموزشی برای اساتید در نظر گرفته خواهد شد و اعضای هیات علمی دارای اتاق کار می شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برنامه های آموزشی این دانشگاه در سال تحصیلی جدید خاطرنشان کرد: آمایش رشته ها و قطب‌بندی های علمی در تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی آغاز و به طور ویژه در واحدهای استان تهران پیگیری شده و قرار است هر یک از واحدها به عنوان یک قطب علمی فعالیت تخصصی داشته باشند و ارتباط با سایر دانشگاه های بین‌المللی متناسب با این قطب‌بندی ها در دستور کار واحدهای دانشگاهی قرار گرفته است.

وی در پایان تاکید کرد: موضوع قطب‌بندی علمی با هدف ارتقای سطح آموزش و پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی برنامه‌ریزی شده که معاونان آموزش و پژوهش گزارش کامل آن را ارائه خواهند کرد.

انتهای پیام/