نخستین همایش بین‌المللی پزشکی آکادمیک ایران آغاز به کار کرد

تصویر مطلب نخستین همایش بین‌المللی پزشکی آکادمیک ایران آغاز به کار کرد
  • سه شنبه 28 فروردین 1397
  • 326
نخستین همایش بین‌المللی پزشکی آکادمیک ایران از دقایقی پیش در سالن همایش‌های بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، همایش بین‌المللی پزشکی آکادمیک ایران از سوی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی و با همکاری دانشگاه های آکسفورد و کمبریج و پژوهشکده علوم و فناوری های پزشکی دانشگاه شهید بهشتی با استتقبال دانشجویان پزشکی و اعضای هیات علمی از امروز آغاز به کار کرد.

در نخستین روز از این همایش یک دوره آموزشی برای رزیدنت ها، فلوها و همه پزشکان علاقه مند جهان با موضوع بیماری های مغز و اعصاب، عفونی و گرمسیری و غدد و اطفال ارائه می شود که شرکت کنندگان در پایان، گواهی شرکت از دانشگاه آکسفورد دریافت می کنند.

جلسه تخصصی آموزش و پرسش و پاسخ این همایش با استادان پزشکی دانشگاه های آکسفورد و کمبریج، امروز برگزار می شود و تا بعد از ظهر ادامه دارد.

بیش از 20 تن از استادان عالی‌رتبه دانشگاه های آکسفورد و کمبریج و دانشگاه های کشورمان در این همایش سخنرانی می کنند.

ادامه همایش بین‌المللی پزشکی آکادمیک در ایران ۲۹-۳۱ فروردین در سالن همایش‌های بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی علوم پزشکی تهران با حضور استادان برجسته پزشکی دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج برگزار می‌شود. این همایش برای گروه های هدف شامل متخصصان داخلی، غدد، مغز و اعصاب، عفونی و سم شناسی و علاقه مندان بوده و امتیاز بازآموزی از وزارت بهداشت دارد.

پزشکی آکادمیک بخشی از علم طب است که در آن پزشکان بیشتر به تحقیق و آموزش می پردازند. این پزشکان گرچه بخش کمتری از جامعه پزشکی را در جهان تشکیل می دهند اما اکثر کشفیات و نوآوری ها مرهون تلاش های آنان است.

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از معدود دانشگاه های کشور که همچنان رشته های پزشکی را در کنار دیگر رشته های علوم آموزش می دهد و همه خدمات تشخیصی و درمانی آن در راستای آموزش و تحقیق است، برای اولین بار در کشور همایش بین المللی پزشکی آکادمیک را برگزار می کند.

از آنجا که سیاست جدید دانشگاه آزاد اسلامی ارتقای کیفی دانشگاه بویژه در زمینه علوم پزشکی است، این همایش با همکاری اساتید برجسته دانشگاه های اکسفورد و کمبریج برنامه ریزی شده و با حضور آنان اجرا می شود. در میان اساتید مدعو، پروفسور دیوید وارل و پروفسور تیموتی کاکس نویسندگان درسنامه پزشکی دانشگاه اکسفورد هستند. رئیس بخش داخلی و بخش مغز و اعصاب دانشگاه اکسفورد و رئیس موسسه خیریه ولکام که بزرگترین موسسه غیر دولتی حامی تحقیقات پزشکی در جهان است نیز در این همایش سخنرانی می کنند.

انتهای پیام/