دکتر نصیرزاده:

دانشگاهیان را در مقابل تهدیدات نرم دشمن واکسینه کنیم

تصویر مطلب دانشگاهیان را در مقابل تهدیدات نرم دشمن واکسینه کنیم
  • چهارشنبه 23 اسفند 1396
  • 313
فرمانده مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم گفت: یکی از وظایف اصلی فرماندهان بسیج کارکنان، استماع سخن و فرمان ولی امر زمان و انعکاس به موقع آن در جامعه دانشگاهی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه مجمع فرماندهان بسیج کارکنان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با حضور دکتر حسین نصیرزاده فرمانده مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد.

دکتر نصیرزاده در این جلسه به تبیین معیارهای اصلی انقلابی گری از نگاه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پرداخت و گفت: حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی ) برای انقلابی گری پنج شاخص مهم از جمله پایبندی به مبانی ارزش های اساسی انقلاب اسلامی، هدف گیری مستمر آرمان ها و همت بلند برای دستیابی به آنها، پایبندی به استقلال همه جانبه کشور، حساسیت در برابر دشمن و تبعیت نکردن از او و تقوی دینی و سیاسی تعریف کرده اند.

وی با تأکید بر اینکه فرماندهان بسیج باید به این پنج شاخص اصلی همواره پایبند باشند، اظهار داشت: مقام معظم رهبری معیار اصلی انقلاب را شخص امام خمینی (ره) می دانند و می فرمایند که حضرت امام (ره) مومن متعهد انقلابی بوده و ایشان مومن به خدا، مومن به مردم، مومن به هدف و مومن به راهی بود که او را به این هدف می رساند .

فرمانده مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی توجه به ارزش های دینی، مردم سالاری دینی، پیشرفت، تحول و تکامل در سایه اسلام و حمایت از مظلومان جهان را از مبانی و ارزشهای اساسی انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: این معیارها همواره مورد توجه حضرت امام خمینی(ره) بود و فرماندهان بسیجی باید در جهت تحقق این آرمانها همت بلند داشته باشند.

دکتر نصیرزاده ادامه داد: یکی دیگر از وظایف اصلی فرماندهان بسیج کارکنان، استماع سخن و فرمان ولی امر زمان و انعکاس به موقع آن در جامعه دانشگاهی است تا در مسیر مقابله با جنگ نرم دشمن، راهبردها را به خوبی تببین کرده و دانشگاهیان را در مقابل تهدیدات نرم دشمن واکسینه کنیم که البته باید دیگر از مرحله مقابله عبور کنیم و طرح ریزی علمی برای تهاجم به استحکامات دشمن داشته باشیم.

وی با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) و حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) هر دو آرمانگر بوده و هستند، خاطر نشان کرد: این آرمانگرایی با شناخت از یک انقلاب معرفتی به وجود می آید و انقلاب معرفتی یک انقلاب صنفی و یا یک انقلاب تک بعدی نیست، بلکه برآمده از فرهنگ ناب اسلامی است که باعث ماندگاری این آرمان ها می شود و مخصوص یک فرد، جناح و گروه خاص نیست و همه افراد در آن سهیم هستند.

فرمانده مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی افزود: با این نوع نگرش است که شاهد اتحاد و همبستگی بین آحاد مردم و بدنه حکومت اسلامی هستیم و هر روز نظاره گر حضور پرشور مردم در صحنه های ملی و جهانی انقلاب اسلامی هستیم.

دکتر نصیرزاده با اشاره به حوادث سال 96 ،گفت: دشمن تا بن دندان مسلح به صورت شبانه روزی با بیش از دویست شبکه ماهواره ای و مجازی در حال بمباران تبلیغاتی علیه تمامیت نظام مقدس جمهوری اسلامی است، تا هرگونه اعتراض مسالمت آمیزی مانند دی ماه را با دخالت دادن عناصر مزدور، خود فروخته، منافقین و هزینه کردن دلارهای سعودی به جنگ خیابانی مبدل کند که البته با هوشمندی ملت بصیر ایران اسلامی این توطئه نیز منتج به نتیجه دلخواهشان نشد.

وی با اشاره به اینکه استکبار جهانی به دنبال تضعیف باورها و اعتقادات مردم نسبت به امام، رهبری، آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی از طریق فشار اقتصادی است، اظهار داشت: باید در مواجهه با این پاتک دشمن اتحاد واقعی بین دولت و ملت حفظ و زیاد شود و این امر مهم با مدیریت جهادی و اقدام و عمل توأمان دولتمردان محقق می شود.

دکتر نصیرزاده در ادامه با تشریح برنامه های راهیان نور بسیج کارکنان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در ابتدای سال جدید افزود: اگر مدیریت جهادی دوران دفاع مقدس در تمام ارکان نظام به خصوص دولت مجدداً احیا شود، قطعا مشکلات بزرگ حل خواهند شد و پیشرفت های عظیمی محقق خواهد شد.

فرمانده مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تأکید کرد: تلاش همه جانبه همه فرماندهان بسیج کارکنان آموزش عالی را خواستارم تا در عمل به منویات رهبر فرزانه انقلاب بتوانیم قدم های موثری برداریم .

در پایان جلسه احکام مسئولیت چند تن از معاونین مرکز بسیج کارکنان و فرماندهان بسیج کارکنان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی توسط دکتر نصیرزاده اهدا شد.

انتهای پیام/