وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد

ایجاد مرکز توانمندسازی در حوزه کسب‌وکارهای نوپا با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت ارتباطات

تصویر مطلب ایجاد مرکز توانمندسازی در حوزه کسب‌وکارهای نوپا با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت ارتباطات
  • یکشنبه 20 اسفند 1396
  • 308
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از همکاری مشترک وزارت ارتباطات و دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: مرکز توانمندسازی در حوزه کسب‌وکارهای نوپا در دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مهندس محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم اختتامیه رویداد آموزشی و تجربی ایده تا عمل که با محوریت حوزه سلامت روز گذشته در بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، گفت: خلاقیت های بسیار خوبی در بین دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد و این ظرفیت بی نظیر می تواند به توسعه اقتصادی کشور کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه زیرساخت های لازم در بدنه دانشگاه آزاد اسلامی به صورت کامل پیاده‌سازی نشده و فضای رشد خلاقیت ها در آن نهادینه نشده بود، اکثر دانشجویان این دانشگاه در کنار دانشگاه ها و مراکز رشد و توانمندسازی دولتی حضور فعالانه داشتند. اخیراً در گفت‌وگویی با دکتر ولایتی، بنا شد در این حوزه طرح مشترکی داشته باشیم و یک مرکز توانمندسازی در حوزه کسب‌وکارهای نوپا را در دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی کنیم.

مهندس آذری جهرمی ادامه داد: راه‌اندازی این مرکز را به صورت اختصاصی پیگیری می کنیم تا هرچه سریع‌تر اجرایی شود و به صورت شبکه‌ای در همه ظرفیت های دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشته باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه سلامت یکی از عرصه هایی است که در تحول دیجیتال پیشرو بوده و اقتصاد بزرگی دارد، اظهار داشت: تحول دیجیتال مبتنی بر خدمات است و یکی از خدمات توسعه‌یافته در دنیا، خدمات سلامت است.

وی با بیان اینکه در ایران برای عرصه خدمات سلامت هنوز با مشکلات زیادی مواجه هستیم که یکی از آنها، آزادسازی داده هاست، گفت: با آزادسازی داده ها در حوزه بهداشت و درمان، همه کسب‌وکارها و کسانی که در این عرصه صاحب ایده هستند، می توانند فعالیت های خود را توسعه دهند.

مهندس آذری جهرمی افزود: تحول دیجیتال در حوزه سلامت نقش چشمگیری دارد و سلامت یکی از حوزه هایی است که تحول دیجیتال می تواند در آن پیشرو باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: در شورای عالی اشتغال، بنا شد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، در قالب یک سند مشترک اهداف تحول دیجیتال در حوزه سلامت را پیگیری و مشوق ها را برای سال آینده مشخص و اعلام کنیم. این موضوع نویدبخش آن است که بازار جدیدی پیش روی فعالان حوزه تحول در دیجیتال، متخصصان پزشکی و فناوری در عرصه سلامت مردم قرار می گیرد.

انتهای پیام /