در سومین روز پس از زلزله غرب کشور

تداوم امدادرسانی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به زلزله زدگان

تصویر مطلب تداوم امدادرسانی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به زلزله زدگان
  • چهارشنبه 24 آبان 1396
  • 816
در سومین روز پس از زلزله یکشنبه شب استان های غربی کشور، واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور همچنان اقدام به جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی برای هموطنان زلزله دیده می کنند.

اختصاص حقوق یک روز کاری واحد بندرعباس به زلزله زدگان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، معاون اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با بیان اینکه کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس در اقدامی خداپسندانه به صورت داوطلب، حقوق و دستمزد یک روز کاری را به هموطنان داغدیده و زلزله زده کرمانشاه اختصاص دادند، گفت: این اقدام به پیشنهاد و رضایت کامل خود کارکنان و اعضای هیات علمی بوده و با هدف یاری و ابراز همدردی با این عزیزان صورت گرفته است.

حمید رستمی افزود: انتشار خبر جان باختن و مجروح شدن هموطنان در زلزله اخیر همه ما را در غم و اندوه فرو برد. امید است همه مردم با حس نوع دوستی خود بتوانند با یاری وکمک های خود از غم و درد این عزیزان بکاهند.

همچنین دانشگاهیان واحد بندرعباس پیش از این با اهدای خون خود به یاری هموطنان رفته بودند.

اهدا 11 میلیون تومان وجه نقد از سوی دانشگاهیان واحد ساوه

دکتر رضا حیدری نوری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه گفت: دانشگاهیان این واحد همسو با سایر مردم در اقدامی خودجوش به کمک زلزله زدگان استان کرمانشاه شتافتند.

وی افزود: مبلغ 11 میلیون تومان وجه نقد از سوی دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به زلزله زدگان استان کرمانشاه اهدا شد.

دکتر حیدری نوری ادامه داد: از این مبلغ 6 میلیون تومان هدیه کارمندان و پنج میلیون تومان هدیه بسیج دانشجویی است.

اعزام استادان و دانشجویان گروه برق و معماری واحد ورامین ـ پیشوا

دکتر حسینعلی شیبانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدورامین-پیشوا وقرچک ضمن ابراز همدردی با تمامی هموطنان داغدار گفت: رسیدگی به مشکلات آسیب دیدگان زلزله ی اخیر به منظور کاهش آلام و مشکلات آنان، وظیفه ای اخلاقی و انسانی است.

دکتر شیبانی گفت: طبق تأکید مقام معظم رهبری جهت سبک کردن بار این حادثه تلخ و مصیبت بار و با هماهنگی های صورت گرفته ، نیروهای متخصص اعم از استادان و دانشجویان گروه های برق و معماری جهت کمک رسانی به مناطق زلزله‌زده اعزام می شوند.

وی افزود: تمامی همکاران در واحد ورامین ـ پیشوا آماده هرگونه همکاری با نیروهای امدادی هستند و از کمک های نقدی و غیر نقدی خود به هموطنان عزیز داغدار دریغ نخواهند کرد.

واحد میانه

دکتر علی سلیمی شاملو رئیس دانشگاه ازاد اسلامی واحد میانه ضمن ابراز تسلیت و همدردی با تمامی هموطنان داغدار دراثر زلزله کرمانشاه اظهار داشت: اعضای هیات رئیسه و جمعی از کارکنان این واحد دانشگاهی، در یک حرکت انسان دوستانه، اقلام مورد نیاز از جمله چندین تخته پتو و کنسرو از طریق فرمانداری ویژه شهرستان برای کمک به داغدیده گان زلزله مناطق غرب کشور ارسال کرد.

سلیمی گفت: هماهنگی ها و اطلاع رسانی لازم برای دانشجویان، کارکنان و استادان این واحد دانشگاهی در راستای اهدا خون برای مصدومان زلزله با گروه خونی o منفی در مکان سازمان انتقال خون شهر انجام گرفته است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه ادامه داد: پیش‌بینی لازم صورت گرفته تا در صورت نیاز، نیروهای متخصص اعم از کارمندان، دانشجویان و اعضای هیات علمی با هماهنگی سازمان هلال‌احمر به‌عنوان امدادگر به مناطق زلزله‌زده اعزام شوند.

استهبان

استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد استهبان در اقدامی خداپسندانه و انسانی با جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی و همچنین اهداء خون همدردی خود را با مردم زلزله زده و مصیبت دیده مناطق کرمانشاه ابراز کردند.

کرمانشاه

دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه پس از جمع آوری اقلام مورد نیاز زلزله زدگان، در چند نوبت محموله های آب معدنی، خرما، نان و سایر اقلام خوراکی را در میان آنان توزیع کرد.

واحد تبریز

دکتر عزیز جوانپور رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: در راستای اجرای فرمایش دکتر فرهاد رهبر رییس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر کمک به هموطنان زلزله زده غرب کشور به همت معاونت علوم پزشکی و بیمارستان امام سجاد(ع) تبریز اقلام دارویی موردنیاز و ضروری، کمک های اولیه و تجهیزات پزشکی مصرفی بسته‌بندی و به ستاد مدیریت بحران استان تحویل شد تا به مناطق زلزله زده ارسال شود.

دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه نیز پس از جمع آوری اقلام موردنیاز زلزله زدگان، در چند نوبت محموله های آب معدنی، خرما، نان و سایر اقلام خوراکی را در میان آنان توزیع کرد.

تهران جنوب ​

مسئول ستاد دانشجویی کمک به زلزله زدگان غرب کشور دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب گفت: ستاد جمع آوری کمک به زلزله زدگان غرب کشور با محوریت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب و با مشارکت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، جامعه اسلامی دانشجویی و هیئات دانشجویی این دانشگاه تشکیل شده است.

وی با اشاره به برپایی پایگاه های جمع آوری کمک به زلزله زدگان در 5 دانشکده دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب افزود: در روز نخست برپایی این پایگاه‌ها، حجم زیادی از اقلام مورد نیاز زلزله زدگان جمع آوری شده که این اقلام طی دو روز آینده به مناطق زلزله زده ارسال می‌شوند.

واحد ورامین-پیشوا و قرچک

دکتر حسینعلی شیبانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک ضمن ابراز همدردی با هموطنان داغدار گفت: رسیدگی به مشکلات آسیب دیدگان زلزله اخیر به منظور کاهش آلام و مشکلات آنان، وظیفه ای اخلاقی و انسانی است.

دکتر شیبانی گفت: طبق تأکید مقام معظم رهبری جهت سبک کردن بار این حادثه تلخ و مصیبت بار و با هماهنگی های صورت گرفته، نیروهای متخصص اعم از استادان و دانشجویان گروه های برق و معماری جهت کمک رسانی به مناطق زلزله‌زده اعزام می شوند.

وی افزود: تمامی همکاران در واحد ورامین ـ پیشوا آماده هرگونه همکاری با نیروهای امدادی هستند و از کمک های نقدی و غیر نقدی خود به هموطنان عزیز داغدار دریغ نخواهند کرد.

واحد میانه

دکتر علی سلیمی شاملو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه ضمن ابراز تسلیت به هموطنان داغدار زلزله کرمانشاه اظهار داشت: اعضای هیات رئیسه و جمعی از کارکنان این واحد دانشگاهی، در یک حرکت انسان دوستانه، اقلام مورد نیاز از جمله پتو و کنسرو از طریق فرمانداری ویژه شهرستان برای کمک به داغدیدگان زلزله مناطق غرب کشور ارسال کرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه ادامه داد: پیش‌بینی لازم صورت گرفته تا در صورت نیاز، نیروهای متخصص اعم از کارمندان، دانشجویان و اعضای هیات علمی با هماهنگی سازمان هلال‌احمر، به‌عنوان امدادگر به مناطق زلزله‌زده اعزام شوند.

واحد استهبان

استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد استهبان نیز در اقدامی خداپسندانه و انسانی، با جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی و همچنین اهدای خون، همدردی خود را با مردم زلزله زده و مصیبت دیده مناطق غرب کشور ابراز کردند.

واحد آزادشهر

دکتر سید مهدی حسینی رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد آزادشهر گفت: به همت حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد آزادشهر و هماهنگی با سازمان انتقال خون شهرستان آزادشهر و استقرار پایگاه اهدا خون سیار در این واحد دانشگاهی، استادان و کارکنان و جمعی از دانشجویان به میزان 36 واحد خون به هموطنان مجروح و آسیب دیده زلزله زده غرب کشور اهدا کردند.

حسینی افزود: در این راستا با حرکتی خودخوش از سوی استادان و کارکنان واحد آزادشهر مبلغ 20 میلیون ریال وجه نقد نیز جمع آوری شد که جهت کمک به هموطنان زلزله زده در اختیار هلال احمر قرار خواهد گرفت.