برنامه های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در ایام سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)

تصویر مطلب برنامه های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در ایام سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)
  • جمعه 14 خرداد 1395
  • 2273
دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از یادگار های ماندگار امام خمینی(ره) هر سال در ایام سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب برنامه های متنوع فرهنگی و آشنایی با افکار امام راحل در کنار مراسم های عزاداری برگزار می کند.

به گزارش ایسکانیوز، دانشگاه آزاد اسلامی که امروز به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان شناخته می شود، در روزهایی که کشور با بحران جنگ تحمیلی و مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم میکرد، با حمایت مادی و معنوی امام خمینی(ره) کار خود را آغاز کرد.

امروز با گذشت بیست و هفت سال از درگذشت امام خمینی(ره) و سی و چهار سال از تاسیس این مجموعه علمی، بیش از 5 میلیون فارغ التحصیل، بیش از یک میلیون و هفتصد هزار دانشجو، کسب رتبه اول تولید علم در کشور و... از جمله دستاوردهای این مجموعه هستند.

با این وجود دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از یادگار های ماندگار امام خمینی(ره) هر سال در ایام سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب برنامه های متنوع فرهنگی و آشنایی با افکار امام راحل در کنار مراسم های عزاداری برگزار می کند.

در ادامه تعدادی از برنامه های واحد های دانشگاه آزاد اسلامی در ایام سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) را می خوانید.

تجدید میثاق با آرمان های والای حضرت امام خمینی(ره) و تجدید بیعتی دوباره با رهبر فرزانه انقلاب دانشگاهیان واحد انزلی

مراسم بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام راحل در مسجد امام محمد باقر(ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس برگزار شد.

در این مراسم که باحضور رئیس و معاونین و کارکنان و اساتید وجمعی از دانشجویان واحد چالوس برگزار شد، دانشگاهیان واحد چالوس با آرمان های والای حضرت امام خمینی(ره) تجدید میثاق و تجدید بیعتی دوباره با رهبر فرزانه انقلاب کردند.

تجدید میثاق دانشگاهیان واحد یادگار امام (ره) شهرری با آرمان‌های امام(ره)

در آستانه بیست و هفتمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و همگام با دانشگاهیان کشور، دکتر سید فرج الله موسوی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) به همراه معاونان و جمع کثیری از کارکنان، استادان و دانشجویان به منظور تجدید میثاق با آرمانهای حضرت امام (ره) و شهدای انقلاب اسلامی و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری با حضور پر شور و انقلابی خود در حرم مطهر، علاوه بر گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب بار دیگر با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی و مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای تجدید بیعت کردند.

در این مراسم دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) با حضور در مرقد امام راحل(ره) با نثار تاج گل و قرائت فاتحه ، بار دیگر علاوه بر تجدید میثاق با آرمانهای بنیانگذار انقلاب اسلامی، یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشتند .

از جمله اقدامات انجام گرفته واحد یادگار امام خمینی(ره) در مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های حضرت امام خمینی برپایی ایستگاه صلواتی به منظور پذیرایی از مهمانان در این مراسم بود.

لازم به ذکر است این مراسم به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری برگزار شد.

واحد خوی همگام با حوزه علمیه در برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی(ره)

مدیر فرهنگی وامام جماعت خوی با تسلیت ایام ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب و قیام خونین 15 خرداد گفت: مراسمی با همکاری حوزه های علمیه ومراکز آموزش عالی در12خرداد با عنوان تبیین اندیشه های حضرت امام (ره) درآمفی تئاتر دانشگاه آزاداسلامی خوی برگزار شد.

برگزاری ایستگاه صلواتی به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی احمدی، مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند با اشاره به برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند به مناسبت ارتحال امام خمینی(ره) بیان کرد: همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری و بزرگداشت ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره)، ویژه برنامه‌هایی به همت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به ویژه برنامه‌های ارتحال امام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند اضافه کرد: در نخستین برنامه از ویژه برنامه‌های ارتحال امام خمینی(ره) در این دانشگاه ضمن حضور مسؤولان و کارکنان این واحد دانشگاهی به همراه جمعی از دانشجویان دختر و پسر در حسینیه جماران و استماع سخنان سخنرانان، با آرمان‌های امام خمینی(ره) و انقلاب نیز تجدید عهد خواهند کرد.

مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند افزود: برپایی مراسم عزاداری در نمازخانه‌های ساختمان آموزشی شماره یک مجتمع و ساختمان اداری در روز پنج‌شنبه 13 خردادماه از برنامه‌های این دانشگاه به مناسبت رحلت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران است.

احمدی ادامه داد: برپایی ایستگاه صلواتی در ورودی ساختمان مجتمع، نصب بنر و ارسال پیامک تسلیت به استادان، کارکنان و دانشجویان نیز از دیگر برنامه‌های ویژه بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) خواهد بود.

کاروان رهپویان ولایت دانشگاه آزاد اسلامی مشهد ،عازم مرقد مطهر امام (ره) شد

در آستانه بیست و هفتمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار انقلاب اسلامی ، دانشجویان ، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در قالب کاروان رهپویان ولایت عازم مرقد امام راحل (ره) شدند.

علیرضا بابارضا سرپرست اردوی رهپویان ولایت واحد مشهد با بیان اینکه امسال 150 نفر از دانشجویان ، اساتید و کارکنان در اردوی رهپویان ولایت شرکت دارند افزود : تعداد 30 نفر از برادران صبح امروز به مرقد امام (ره) اعزام شدند و مابقی افراد نیز امروز ساعت 15 از محل مجموعه فرهنگی مجتمع اموزشی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد به سمت مقصد حرکت می کنند .

وی با اشاره به اینکه توسط مسئولین اردو ، برنامه های مختلف فرهنگی و مذهبی در کنار حضور در مرقد امام (ره) و تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذاری جمهوری اسلامی در نظر گرفته شده است ، اظهار کرد : این برنامه ها شامل برگزاری مسابقات فرهنگی ، ورزشی ، ماکت سازی ، اقامه نماز جماعت و ... است .

بابا رضا تصریح کرد : زیارت حضرت معصومه (س) در قم و حضور در مسجد جمکران و کوه خضر از مقصد های دیگر این اردو است بطوریکه مراسم اختتامیه نیز با برنامه های متنوع فرهنگی در اردوگاه ساری برگزار خواهد شد .

گفتنی است : این اردو تا 16 خرداد ماه به طول می انجامد .

مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) درواحد بندرانزلی

امام جمعه بندرانزلی در مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) و سالگرد قیام خونین ۱۵ خرداد که با حضورهیات رئیسه و جمعی از دانشجویان ، اساتید و کارکنان واحد بندرانزلی برگزار شد، به تبیین افکار بلند امام راحل پرداخت.

شایان ذکر است این مراسم با مداحی و مدیحه سرایی مداحان اهل بیت به پایان رسید.

واحد کرج همزمان با سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) سیاه پوش شد

در آستانه بیست و هفتمین سالروز ارتحال حضرت امام(ره) به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه در آستانه فرارسیدن بیست و هفتمین سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران جمعی از مسئولین، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج همچون سال‌های گذشته با حضور در مرقد مطهر حضرت امام خمینی(ره) آرمان های امام راحل تجدید میثاق نمودند.

در این مراسم استادان و کارکنان این دانشگاه ضمن زیارت از مرقد مطهر حضرت امام(ره) و تجدید بیعت با ایشان یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشتند.

این مراسم در حالی برگزار شد که دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج به مناسبت ایام ارتحال سیاه پوش شده و پیام ها و پلاکاردهای تسلیت در سراسر این دانشگاه به چشم می خورد. همچنین نمایشگاهی تحت عنوان نمایشگاه ارتحال در محل مسجد پیامبر اعظم(ص) این دانشگاه در این ایام برپاست.

تجدید میثاق دانشگاهیان واحد علوم دارویی در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)

همزمان با فرا رسیدن سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره)، دانشگاهیان واحد علوم دارویی، برای بزرگداشت و تجدید میثاق با آرمان های معمار کبیر انقلاب اسلامی، روز دوشنبه 10 خرداد ماه با حضور در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) ادای احترام کردند .

در این مراسم، دکتر سید مهدی رضایت، ریاست واحد علوم دارویی، دکتر عباس احمدی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، مهندس غلامحسن محبتی، معاون اداری- مالی، برخی مدیران، استادان، کارکنان و دانشجویان حضور داشتند.

تبیین افکار امام خمینی(ره) در آستانه ایام 14 خرداد

مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) با حضور اساتید، دانشجویان، کارکنان و جمعی از بسیج اساتید در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار شد.

پیاده روی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی سقز تا حرم حضرت امام خمینی(ره)

دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز امروزسه شنبه 4 خرداد ساعت 9 صبح با نیت زیارت حرم و شرکت در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) پیاده روی خود را به سمت تهران آغاز کرد.

حضور دانشگاهیان واحد بوئین زهرا همگام با دانشگاهیان کشور در حرم امام خمینی(ره)

در استانه سالگرد رحلت جانگذار حضرت امام خمینی (ره) دکتر رضا شعبانژاد رییس دانشگاه ازاداسلامی واحد بوئین زهرا به همراه معاونین و کارکنان این واحد با حضور در مرقد امام راحل با آرمان های امام (رض) و مقام معظم رهبری و شهداء تجدید عهد و پیمان کردند و سپس با حجت لا اسلام و المسلمسن سید حسن خمینی یادگار امام راحل و تولیت استانه امام خمینی(ره) دیدار کردند.